Aralık 2013 ~ Eeose - Sakal Serumu ne işe yarar - Kullanıcı Yorumları

21 Aralık 2013 Cumartesi

Sakal Serumu Ne İşe Yarar


Sakal Serumu Ne İşe Yarar ve Sakal Serumuna dair aradığınız herşeyi sitemizde bulabilirsiniz.

Eeose Beard Serum Sakal Serumu Ne İşe Yarar

Sakalları ve bıyıkları beslemek, ihtiyaç duydukları bakımı yapmak üzere formüle edilmiştir.

Yüzyıllardır her kültür için erkekliğin sembolüdür. Erkekleri; kadın ve çocuklardan ayıran en belirgin özellik olarak sayılmıştır. Bu, erkekler için sadece yüzde çıkan kıllardan çok daha öte bir anlam taşımaktadır. Psikolojik, sosyal ve estetik açıdan değerlerler yüklenmiştir. Kimi erkeğe göre dış görünüşlerinde oynayabilecekleri ve böylelikle değişik imajlara bürünebilecekleri bir nevi değişim aracı ve erkeklerin makyajı olmuştur; Kimilerine göre daha çekici olmalarını sağlayıcı ve özgüven verici; sivilce, yara gibi cilt kusurlarını yada biçimsiz buldukları ağız, yanak, çene gibi yüz hatlarını gizlemeye yarayan kamuflaj aracı; dünya görüşlerinin yada dini inançlarının simgesi yada gereği; rahatlık, kendini özgür hissetme; duygularının, acılarının ve hatta yaslarının göstergesi; karizma ve gücün simgesi; tatil, hafta sonu, yıllık izin yada cildin dinlenmesi; çocukluktan erkekliğe geçişin ispatı; kadınlar tarafından beğenilme nedeni; daha olgun görünebilmenin çaresi; erkek olmanın kayıtsız şartsız gereği olmuştur. Ama her şekilde erkeklerin kendilerini ifade etmelerinin en önde gelen aracıdır.

Bu yüzden her gün tıraş olmak birçok erkeğe zor gelse de sākalın hiç olmaması, seyrek, az yada güçsüz olması, veya dönemsel olarak sakallarda boşlukların olması erkekte psikolojik ve sosyal sıkıntılar yaratabilir.

Erkekler 12 yaşından itibaren yavaş yavaş ergenlik dönemine girmeye başlarlar. Ergenlikte seste kalınlaşma, cinsel isteklerde değişiklikler, tüylenmede artış ve bunun gibi birçok değişik durumlar ortaya çıkmaktadır. Bunlardan biri de bu bölgede tüylenme artışı olmasıdır. Normalde 12-13 yaşından sonra başlar ve bu 20 yaşına kadar uzayabilir. Bu kişinin yaşadığı bölgeye, anne babasının ve diğer birinci derecede yakın akrabalarının tüylenme durumuna ve aynı şekilde hormonlarına göre değişiklik göstermektedir.

Sakalların hiç çıkmaması; normalden seyrek, çok ince ve cılız olması kozmetik bir problemdir. Belli bölgelerde hiç yokken bazı yerlerde daha seyrek ve daha az çıkabilmektedir. Sakallarda yaşanan bu tür problemlerin başlıca nedenleri şunlardır.
Genetik Nedenler:

Anne ve babasının birinci derece akrabalarında tüy miktarları yeteri kadar değilse, yani tüy azalması varsa, bu kişilerde çok fazla miktarda tüylenme beklenmez.
Hormonal Nedenler:

Bütün kalıtsal değerler normalken, hormonlarda problem oluşmūşsa, o kişilerde özellikle testosteron hormonu azlığına göre tüylerde seyreklik görülebilir. Bu durum tedavi edilmesi gereken bir durumdur. Ergenlik döneminde artması gereken testosteron hormonuna bağlı, sakallarda seyreklik veya çıkmaması durumu var olabilir. Bu durumda endokrinoloji uzmanına baş vurmak gerekir.
Alopesi Areata (SakalKıran):

Sakalların çıkmaması, seyrek çıkması veya Sākalı mevcutken bazı bölgelerde az ve seyrek olması durumundan farklı olarak, bölgesel para şeklinde yamalar tarzında sakallarda eksiklikler veya yokluklar söz konusu ise bu Alopecia Areata hastalığı olabilir.

Eğer hormonal bir durum sözkonusu değilse ve genetik olarak da ailesinde yeteri miktarda Sākal olmasına rağmen kendisinde Sākal miktarı yetersiz, seyrek, zayıf ve güçsüz ise o bölgedeki kıl köklerini canlandıran, miktarını arttıran kalitesini kuvvetlendiren canlandırma işlemleri yapılabilir.
Ürün Kullanımı:

Günde sadece bir kez cilde uygulanır. Cildin derin epidermis tabakasına ulaşıp etkisini gösterebilmesi için uygulama öncesi Sākal varsa traş edilmelidir.Sākal bırakılmak istenen bölge dışında uygulanmamalıdır.
Etken Maddeleri:

Tribulusterresteris, Peptide Complex, Gp4g, Cell Active, Kerastime S, Forskohli ve Biotin